Loading…
2 gjëra ushqimore do t’ju bëjnë më mirë dhe do t’ju rifreskoheni në mëngjes se sa një kafe
  • 17/11/2018 | 09:40

2 gjëra ushqimore do t’ju bëjnë më mirë dhe do t’ju rifreskoheni në mëngjes se sa një kafe

Kushdo që dëshiron të përmirësojë shpejt dhe në mënyrë efektive mëngjesin, menjëherë të vrapojnë për kafen si një pije e detyrueshme në mëngjes.


Megjithatë, nëse doni të zgjoheni të freskët, ekspertët thonë se kafeja nuk është ideja më e mirë sepse sjell shumë probleme gjatë ditës, të shoqëruara me përgjumje  dhe dhimbje në stomak. Për një mëngjes të mirë dhe një ditë edhe më të bukur, ju nevojiten vetëm këto përbërës, transmeton gazetametro.net.

Uji

Pini ujë menjëheë si të zgjoheni, në një lukth bosh. Shpesh edhe dehidrimi i butë mund të turbullojë mendjen tuaj dhe të parandalojë funksionimin normal të tij. Gjatë ditës, nëse ndihesh i përgjumur, është më e mirë për energji, ndryshe nga kafeja. Mbani ngatë vetës një shishe me ujë gjatë gjithë ditës.

Uthulla e mollës

Nuk ka asnjë shpjegim shkencor për forcën e uthullës së mollës, por është një nga përbërësit më të fuqishëm të shëndetshëm. Ajo punon shumë për energjinë dhe humor të mirë, dhe për shëndetin e tërë. Vetëm të jeni të kujdesshëm që të mos e teproj sepse mund të irritojë fytin tuaj dhe sistemin e tretjes. Ju mund të shtoni pak mjaltë në të dhe ujë të vakët./gazetametro.net.

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë