Loading…

2 mijë e 928 raste aktive me virusin korona

  • 01/10/2021 | 08:04

2 mijë e 928 raste aktive me virusin korona

Aktualisht në vend janë 2 mijë e 928 raste aktive me virusin korona.

Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) më së shumti raste aktive janë në Komunën e Prishtinës.

Në raportin e fundit, IKShPK njoftoi për 4 raste të humbjeve të jetës dhe 45 raste të reja me koronavirus.

Pas rritjes së numrit të rasteve të vdekjes por edhe të rasteve pozitive në javën e fundit të gushtit bënë që institucionet shtetërore e shëndetësore të vendosin masa antiCOVID-19.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë