Loading…

2 pijet që do të ju pastrojnë nga ushqimet e tepërta nga festat e fundvitit

  • 11/12/2019 | 17:14

2 pijet që do të ju pastrojnë nga ushqimet e tepërta nga festat e fundvitit

Festat e fundvitit janë në prag dhe më të edhe drekat e darkat super kalorike nuk do të mungojnë në asnjë moment, transmeton Gazeta Metro.


Një tavolinë e festave që na presin nuk mund të rezistosh, por nga ana tjetër ju shqetësojnë kilogramët që do merrni por, prapë se prapë ka një zgjidhje për këtë çështje. Më poshtë i keni dy receta që do të ju pastrojnë nga ushqimet e tepërta.

Smoothie 1

Përbërësit e kërkuar:

1 filxhan kefir

1 filxhan mjedra ngrirë

¼ filxhan tërshërë

1 çokollatë të zezë

1 lugë gjelle mjaltë

Smoothie 2

Përbërësit e nevojshëm:

1 mollë

Një filxhan kos

¼ lugë të çajit kanellë

¼ lugë çaji arrëmyshku

½ lugë çaji mjaltë

Një gotë me qumësht bajame.

Mënyra e përgatitjes:

Siç e dinë tashmë të gjithë, smoothie nuk kanë një filozofi në gatim. Gjithçka që duhet të bëni është të i vendosni të gjithë përbërësit e nevojshëm dhe bluani./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë