Loading…

2 pijet që ju ndihmojnë të flini të qetë dhe shpejt

  • 10/10/2021 | 23:30

2 pijet që ju ndihmojnë të flini të qetë dhe shpejt

Gjithçka që iu duhet për netët pa gjumë!


Të gjithë përballemi nganjëherë me problemet me gjumin, dhe mund të jenë mjaftë të mundimshme. Mirëpo çdo problem ka një zgjidhje!

Ka shumë ilaqe për këtë problem, por sot ne iu sjellim dy metoda natyrale për të ndihmuar me këtë problem:

Çaji i mentes: lehtëson dhimbjet e stomakut, për shkak të vetive të tij anti-inflamatore. Duke çliruar muskujt, mentja gjithashtu zvogëlon intensitetin e tyre, duke i lejuar trupit të pushojë siç duhet.  Nëse jeni duke u përgatitur për një provim ose një prezantim të rëndësishëm që ju mban nën stres, ky çaj është një opsion i shkëlqyer për tu marrë parasysh.

Qumësht kokosi: përmban magnez dhe kalium, 2 minerale që janë të afta të relaksojnë muskujt e të sigurojnë gjumë të mirë.  Përveç kësaj, zvogëlon presionin e gjakut dhe ënjtjen në veshkat. Falë sasisë së madhe të elektroliteve natyrore, ndihmon trupin të ekuilibrohet dhe të relaksohet.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë