Loading…

20 aktivitete për 20 vjetorin e çlirimit të Prishtinës

  • 28/05/2019 | 15:57

20 aktivitete për 20 vjetorin e çlirimit të Prishtinës

Aktivitete për çdo grupmoshë nga Komuna e Prishtinës në bashkëpunim me organizata, individë e kompani. Për 1 muaj rresht, ju ftojmë të na bashkangjiteni në shënimin e 20 vjetorit, shkruan Gazeta Metro.


Këto janë aktivitetet:

1. Prishtina lexon, feston këndon e vallëzon – aktivitet për fëmije 1 – 3 qershor.

2. Panairi i 21-të i librit nga Shoqata e Botuesve të Librit 5 – 9 qershor.

3. Damastain Folk – Festivali i Valleve – 6 qershor.

4. Dokutech – IPKO foundation 8 – 9 qershor.

5. FemArt Festival – Artpolis 10 -16 qershor.

6. Germia Ultra Trail Maratona 9 qershor.

7. Koncert GJURMËT – 12 qershor.

8. Metal United Worldwide II – koncert – 15 qershor.

9. Loja e Yjeve Granit Xhaka vs. Milot Rashica – FFK – 15 qershor

10. Java e filmit – Qendra Kinematografike dhe Kino Armata 17 – 23 qershor.

11. Games X Prishtina – Turnamenti i XPortal 15 qershor.

12. Pianisti i ri Festival me – Vlora Baruti – 21 – 25 qershor.

13. Festivali i muzikes për Femijë Cerise – në bashkëpunim me Aliance Francaise – 21 qershor.

14. Vikendi sportiv – gara në Beach Volley, Futsall dhe Streetball 22 – 23 qershor.

15. Murali Çikat e Prishtinës – Guerilla Art Festival vizatimi i Dua Lipa, Rita Ora dhe Era Istrefi në qendër. 24 qershor.

16. Prishtina Street Party – te kafet e vogla – 23 qershor.

17. Elina Duni, Asgjë Sikur Dielli, Sytë, Yll, etj. Koncert në Gërmi – 22 qershor.

18. Ekspozita e Artistëve të Rinj – Galeria Kombëtare e Kosovës – 27-28 qershor.

19. Filharmonia në shesh – Simfonia e 9 e Beethoven – 26 qershor.

20. Gara e Robotikës – Bonevet 28-29 qershor./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë