Loading…

20 këngë të patejkalueshme për të gjitha kohët

  • 07/06/2019 | 14:34

20 këngë të patejkalueshme për të gjitha kohët

Disko ka lindur në vitet 70 në Neë York, kur DJ David Manusco ka organizuar një party në klubin Loft. Kjo është bërë ngjarje për të cilën edhe sot flitet, transmeton Gazeta Metro.

Klubi i Manuscos së shpejti ka krijuar jë zhanër, i cili e ka shënuar atë dekadë e i cili edhe sot e kësaj dite paraqet strehë për të gjitha argëtimet urbanet nga viti në vit.

Gati se nuk ka parti në të cilën nuk mund të dëgjohen ritmet e njohura mirë të diskos. Portali NME ka zgjedhur 20 këngët disko të të gjitha kohëve.

Votoni në anketën tonë dhe na thuani se cila sipas jush është kënga më e mirë disko e të gjitha kohëve.

1. Daft Punk – “Get Lucky”

2. Donna Summer – “I Feel Love”

3. Barry White & Love Unlimited Orcestra – “Love’s Theme”

4. Grace Jones – “Pull Up to the Bumper”

5. Candi Staton – “Young Hearts Run Free”

6. Evelyn “Champagne” King – “Love Come Down”

7. Cheryl Lynn – “Got To Be Real”

8. Kraftwerk – “Trans-Europe Express”

9. First Choice – “Let No Man Put Asunder”

10. Loleatta Holloway – “Love Sensation”

11. One Nation under A Groove – “Funkadelic”

12. Patrice Rushen – Forget me Nots

13. Loose Joints – “Is It All Over My Face”

14. The Joubert Singers – “Stand on the Word”

15 MFSB – “Love is the Message”

16. NYC Peech Boys – “Don’t Make Me Wait”

17. Sylvester – “Over and Over”

18. The Trammps – “Stop And Think”

19. Ten Percent – “Double Exposure (Walter Gibbons mix)”

20. Teddy Pendergrass – “You Can’t Hide From Yourself”

/gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë