Loading…

20 mrekullitë përrallore të Ballkanit: 2 në Kosovë e 3 në Shqipëri

  • 15/05/2019 | 19:30

20 mrekullitë përrallore të Ballkanit: 2 në Kosovë e 3 në Shqipëri

Natyra dhe dora e njeriut fsheh në gadishullin tonë bukuri përrallore. Shumë prej këtyre bukurive janë zbuluar, të tjera mbeten ende për t’u zbuluar e promovuar.


BalkanInsight ka bërë renditjen e 20 zonave piktoreskte të natyrës dhe dorës së njeriut, që duhet të vizitohen dhe në to 3 janë në Shqipëri dhe 2 në Kosovë.

Më poshtë ju sjellim të gjitha këto:
/gazetametro.net

1. Liqeni Orlovacko, Bosnjë
2. Gjiri i Gjipese, Shqipëri.
3. Ujevara e Sotires, Gramsh, Shqipëri.


4. Klinje, Bosnje.
5. Sutjeska, Bosnje.
6. Mali Rhodope, Bullgari (vendbanim i lashte).
7. Sinomorets, Bullgari.
8. Muzeu i Evolucionit, Kroaci.
9. Qyteza Lastovo, Kroaci.
10.Shpella e Gadimes, Kosovë.


11. Ulpiana, Kosove (Vendbanim i lashte)


12. Godinje, Mali i Zi.
13. Ura Tara, Mali i Zi.
14.Qyteza Perast, Mali i Zi.
15. Gura Portitei, Rumani.
16. Keshtjella Poenari, Rumani (vendfrymezimi i autorit te Drakulas).
17. Lopatari, Rumani (fenomeni i zjarreve te perhershme).
18. Lumi Gradac, Serbi.
19. Ovcarsko Kablarska, Serbi
20. Lumi Gradac, Serbi./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë