Loading…

20 piktura që e paraqesin më së miri bukurinë femërore

  • 19/11/2016 | 23:39

20 piktura që e paraqesin më së miri bukurinë femërore

Pikturat elegante të Sergei Marshennikov, të punuara me vaj, e paraqesin bukurinë femërore në mënyrë të jashtëzakonshme.


Femrat që paraqiten në pikturat e tij nuk janë vetëm jashtë mase të bukura e tërheqëse, por edhe të ëmbla dhe sureale, transmeton gazetametro.net.

Artisti rus arrin që t’i paraqesë femrat si krijesa të pambrojtura duke dashur ta zgjojë te shikuesi ndjenjën për mbrojtjen e tyre. /gazetametro.net

 

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë