Loading…

21 vjeçarja shtatzënë me koronavirus ishte sjellë në QKUK në gjendje të rëndë, vdiq pas lindjes

  • 11/07/2020 | 08:23

21 vjeçarja shtatzënë me koronavirus ishte sjellë në QKUK në gjendje të rëndë, vdiq pas lindjes

Gjatë mbrëmshme në QKUK në klinkën intensive ka vdekur një 21 vjeçare e cila ishte shatëzënë dhe kishte Covid-19, shkruan Gazeta Metro.


21 vjeçarja nga Podujeva me inicialet D.P., pasi ka kryer lindjen me prerje cezariane nuk i ka mbijetuar infeksionit me Covid-19

ajmin e ka bërë të ditur infektologu Valbon Krasniqi.

Ai ka thënë se për shkak të gjendjes urgjente është dërguar në spitalin e Gjinekologjisë, por që nuk ka mundur të mbijetojë.

21 vjeçarja po ashtu ishte e infektuar me coronavirus.

“Mund të konfirmoj se nga shefi i Njësisë Intensive të Mjekësisë Intensive mu konfirmua se ka ndërru jetë pacientja nga komuna e Podujevës e cila para disa orëve për shkak të gjendjes urgjente është dërguar në spitalin e Gjinekologjisë për tu kryer lindja me anë të prerjes cezariane dhe fatkeqësish pas kthimit në intensivë nuk i ka mbijetuar infeksionit me Covid-19”, tha Krasniqi.

Viktima ishte dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës në gjendje të rëndë dhe me urgjencë i ishte kryer lindja./gazeatmetro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë