Loading…

215 mijë euro gjoba të papaguara nga Ministria e Financave

  • 01/03/2017 | 08:09

215 mijë euro gjoba të papaguara nga Ministria e Financave

Shkeljet e autoriteteve kontraktuese që i konstaton Organi Shqyrtues i Prokurimit nuk prodhojnë asnjë efekt për institucionet që blejnë përmes procedurave të tenderimit.


Kjo, meqë institucionet publike vendimet e OSHP-së nuk i konsiderojnë të plotfuqishme, ani se Ligji i prokurimit i detyron që t’i zbatojnë ato.

Kësisoj, edhe mbi 200 mijë euro gjoba të shqiptuara nga OSHP-ja nuk po arkëtohen për shkak se Ministria e Financave nuk i njeh vendimet e këtij institucioni, shkruan sot Koha Ditore.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë