Loading…

23 aksidente për 24 orë, një viktimë

  • 17/09/2020 | 09:28

23 aksidente për 24 orë, një viktimë

Vetëm gjatë ditë së djeshme 873 qytetarë kosovarë janë dënuar për mosrespketim të masave mbrojtëse ndaj koronavirusit, shkruan Gazeta Metro.


Policia ka publikuar raportin e plotë e aksidenteve dhe dënimeve që janë shqiptuar gjatë 24 orëve të fundit.

Një aksident trafiku me fatalitet ka ndodhur në 24 orët e fundit, ndërsa 23 aksidente të tjera me të lënduar. Policia ka njoftuar se po ashtu kanë ndodhur 30 aksidente trafiku me dëme materiale.

Brenda një dite policia ka shqiptuar 1 mijë e 196 tiketa trafiku. Ndërsa, 873 tiketa janë shqiptuar për mos respektim të masave mbrojtëse ndaj COVID-19.

Policia brenda 24 orëshit arrestoi 21 persona dhe dërgoi 12 në mbajtje.

Kurse, 2 persona janë në vuajte të dënimit./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë