Loading…

23 persona vdesin brenda një trageti pas përplasjes me anijen tjetër

  • 29/06/2020 | 12:23

23 persona vdesin brenda një trageti pas përplasjes me anijen tjetër

23 persona vdiqën dhe dhjetëra të tjerë humbën pasi një traget u përplas me një anije tjetër, në Bangladesh, sipas zyrtarëve të shpëtimit, transmeton Gazeta Metro.


“Ne kemi zbuluar deri tani 23 trupa nga trageti i mbytur,” i tha AFP zyrtari i zjarrfikësve Enayet Hossain.

“Kishte 50 vetë në bord … Zhytësit tanë të shpëtimit janë ende në kërkim,” tha zyrtari.

Disa dëshmitarë u thanë stacioneve televizive lokale se barka mbante më shumë se 50 vetë, me shumë të mbërthyer në kabina.

Aksidentet e trageteve janë të zakonshme në Bangladesh për shkak të standardeve të dobëta të sigurisë në kantierët e shumtë të vendit.

Anijet janë shpesh të mbipopulluara dhe fundosen në mot të keq./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë