Loading…

25 filmat më të mëdhenj të të gjitha kohërave

  • 09/01/2017 | 22:45

25 filmat më të mëdhenj të të gjitha kohërave

Filmat tratojnë tema të ndryshme të cilat janë në interes të shumë njerëzve që pëlqejnë t’i shikojnë ata dhe të mesojnë prej tyre. Shumë filma hollivudian kanë thyer rekorde në shikueshmëri viteve të fundit, duke mbledhur qindra njerëz nëpër kinema.

Gazetametro.net ka përzgjedhur 25 filmat më të shikuar që nga vitet e 80-ta, që janë pëlqyer më së shumti dhe cilësohen si filmat të mëdhenj kulturor.

 

pulp-fiction-poster1.Pulp Fiction, i cili u dha premierë vitin 1994

51909q031vl2. The Big Lebowski, 1998

withnail-and-i-poster3. Withnail and I, 1987

clerks-1994-mss-dvdcover-14.Clerks 1994

el-mariachi-1992-poster-bkcrkd5.El Mariachi 1992

725_bd_box_348x490_original6. Eraserhead, 1977

pinkflamingos
7.Ping Flamingos1972

rockyhorror8.The rocky horror picture show 1975

heathers9.Hethers 1989

521efadb1a422b5e4a270c7fab32697c10. Clueless 1996

amelie-416894416-large11.Amelie 2001

blues-brothers-1980-bluray-cover12. The Blues Brothers 1980

16788819_1300x173313.This is Spinal Trap 1980

reservoir-dogs14. Reservoir Dogs 1992

a-clockwork-orange-521a52dcc550215. The Clockwork Orange, 1971

brazilzil216. Brazil 1985

warriors_60000_black_shirt_pop17. The warriors 1979

3cc8225b9da06f1189fc2110-l
18.  Donnie Darko 2001

the-texas-chainsaw-massacre1974-poster-tcsm-001vs-bkbn6419. The Texas Chainsaw Massacre 1974

51r1kkylyhl-_sy445_20. The Evil Dead premiera e të cilit u dha në vitin 1981

1504220405241_l21. Pan’s Labyrinth në vitin 2006

e8cd7305c1458027057a909fa515cd9322. The princess bride, 1987

490b106c25ac97c5a9331811acf1f1bd23. Labyrint, 1986

affiche-de-princesse-mononoke24.Princess Mononoke 1997

the-room-200425. The room 2004

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë