Loading…

26 vjetori i protestave studentore, Krasniqi: Lëkundi themelet e Jugosllavisë së atëhershme

  • 01/10/2023 | 15:38

26 vjetori i protestave studentore, Krasniqi: Lëkundi themelet e Jugosllavisë së atëhershme

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka reaguar lidhur me 26-vjetorin e protestave studentore, duke thënë se i lëkundi themelet e Jugosllavisë së atëhershme.


“Kjo protestë, e organizuar nga UPSUP dhe studentët e UP-së, e mbështetur nga i gjithë populli dhe stafi akademik në krye me Rektorin e UP-së, Prof. Ejup Statovci, mezashin e kishte të qartë: Kosova po bëhej një dhe bashkë kundër shtypjes dhe regjimit autoritar të Millosheviçit. Flaka e lirisë tashmë ishte ndezur”, ka shkruar Krasniqi.

Krasniqi ka thënë se kjo do të dëshmohej më 28 nëntor 1997 doli për herë të parë publikisht Ushtria Çlirimtare e Kosovës.

“Pjesa tjetër është histori! Nderim i përjetshëm të gjithë kontribuuesve për lirinë e Kosovës!”.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë