Loading…

266,293 të infektuar me koronavirus në Kosovë që nga fillimi i pandemisë

  • 14/08/2022 | 08:06

266,293 të infektuar me koronavirus në Kosovë që nga fillimi i pandemisë

3,184 persona kanë vdekur që nga paraqitja e rasteve të para në Kosovë, të cilat ishin konfirmuar më 13 mars të vitit 2020.


Aktualisht janë 6527 raste aktive.

Ndërkohë, në raportin e fundit të publikuar nga Ministria e Shëndetësisë, bëhet e ditur se dy persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19.

Po ashtu, nga 2.703 testime të kryera, 869 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Kurse, janë shëruar 1.265 persona.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë