Loading…

28 vjeçarja që lindi në tregun e Kamenicës, 2 vjet më parë kishte lindur edhe në parkun e qytetit

  • 15/04/2019 | 12:42

28 vjeçarja që lindi në tregun e Kamenicës, 2 vjet më parë kishte lindur edhe në parkun e qytetit

Ditën kur duhej ta lindte fëmijën e saj të gjashtë e kishte afër, andaj ajo doli të bënte pazare në tregun e qytetit, por Xhejlane Mehmedovicit iu desh ta lindë djalin në treg, nën një tezgë, transmeton Gazeta Metro.


Por, e njëjta kishte bërë edhe një tjetër lindje jashtë shtëpisë së saj, ajo kishte kryer një lindje para dy vitesh në parkun e Kamenicës.

Për Xhejlane Menatovic, 28 vjec, pjesëtare e komunitetit rom ne Kamenicë, nuk është hera e parë që lind në hapësira publike.

Kjo ishte ngjarja më unike që ndonjëherë i bëri vaki pazarit dhe parkut të Kamenicës./gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë