Loading…

29 vjeçari vetëvaret në burg gjatë natës së Vitit të Ri

  • 01/01/2022 | 19:56

29 vjeçari vetëvaret në burg gjatë natës së Vitit të Ri

Fund tragjik për një të ri shqiptar në burg në Itali. 29-vjeçari i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur.


Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kaluar në burgun e Salernos.

Shqiptari ishte dënuar me vendim të formës së prerë dhe vuajtjen në burg e përfundonte në vitin 2023.

Autoritetet e burgut thonë se ngjarja ka ndodhur pas mesnatës, ndërsa e gjetën trupin e pajetë të shqiptarit teksa ata ishin duke zhvilluar një kontroll nëpër dhomat.

I riu shqiptar është dërguar menjëherë në spital, por përpjekjet për ta kthyer në jetë ishin të pashpresa.

I dënuari ishte i vetëm në qeli në momentin kur ka kryer aktin e vetëvrasjes. Kjo e ka lehtësuar atë për të ndërmarrë veprimin.

Mediat italiane raportojnë se vetëvrasjet e njëpasnjëshme në burg tregon sesi problemet sociale dhe njerëzore vazhdojnë, në burgje, përtej rënies së numrit të frekuentimit”. Pendimi, braktisja, por edhe depresioni mbeten disa nga shkaqet.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë