Loading…

3 arsye se pse keni dhembje të këmbëve

  • 21/11/2016 | 19:40

3 arsye se pse keni dhembje të këmbëve

Shtimi i kilogramëve të tepërt mund të ndikojë shumë në dhembjen e këmbëve, ngase e shton edhe presion në to.

Pasi t’i heqim këpucët këmbët fillojnë me dhembje dhe gjithmonë i fajësojmë këpucët por që në fakt ka edhe arsye të tjera të cilat janë:

1. Tërë ditën qëndroni në këmbë
gettyimages-548301375-foot-pain-bsip-uig

2. Këpucët i keni shumë të ngushta
1

3. Keni problem me qarkullim të gjakut
pj-bo144_fixcur_p_20130506184454

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë