Loading…
3 ekipet shqiptare pësojnë humbje në Europa League
  • 12/07/2018 | 21:14

3 ekipet shqiptare pësojnë humbje në Europa League

Në rrethin e parë eliminues, ekipet nga Shqipëria kanë zhgënjyer.


Luftëtari është mposhtur në Letoni nga Ventspils me rezultat të thellë 5-0, dhe kështu mbetet vetëm formalitet zhvillimi i ndeshjes së kthimit.

Laçi ka befasuar ekipin qipriot Anathorsis si ysafir duke udhëhequr 0-1 në pjesën e parë, por vendësit e përmbysën 2-1 në të dytën.

Ndërkaq, Partizani dështoi në shtëpi pasi u mposht nga skuadra sllovene Maribor me rezultat 0-1. /gazetametro.net

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë