Loading…

3 gjëra që njerëzit elegantë nuk i bëjnë kurrë

  • 05/04/2017 | 13:53

3 gjëra që njerëzit elegantë nuk i bëjnë kurrë

Në këtë artikull do ju tregojmë 3 gjëra që njerëzit elegantë nuk i bëjnë asnjëherë. Mos i bëni edhe ju nëse doni t’i ngjani atyre përsa i përket formave fizike.

1. Nuk i mohojnë vetes ushqimet e preferuara

Është logjike se kur kërkon të humbësh në peshë, akullorja nuk duhet të konsumohet përditë. Personat elegantë e dinë se një akullore me raste nuk të bën keq për shëndetin ose peshën trupore. Kjo është e vërtetë, pavarësisht peshës.

2. Nuk e përdorin ushqimin si ngushëllim emocional

Elegantët e shijojnë ushqimin si gjithë të tjerët, por nuk e përdorin kurrë për ngushëllim emocional. Ata gjejnë mënyra më të shëndetshme për t’u përballur me ndjenjat e tyre. Flasin me miqtë apo familjen, meditojnë, stërviten ose praktikojnë hobi.

3. Nuk hanë më pasi janë ngopur

Elegantët kanë një aftësi për të dëgjuar trupin e tyre. Për këtë arsye, janë më të aftë për të ndaluar të ngrënin në momentin e parë që ndihen të ngopur. Nëse ka ushqim ende në pjatë, thjesht nuk e hanë.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë