Loading…
3 gjërat të cilat stjuardesat i mbajnë të fshehta gjatë fluturimeve
  • 04/08/2018 | 17:31

3 gjërat të cilat stjuardesat i mbajnë të fshehta gjatë fluturimeve

Të qenit stjuardesë duket si një nga punët më romantike në botë. Këto vajza të bukura gjithmonë qëndrojnë të qeta dhe buzëqeshin në çdo situatë.


Dhe sigurisht, ato gjithashtu kanë dhe sekretet e tyre që nuk ua tregojnë udhëtarëve të rregullt.

Këtu kemi vendosur të zbulojmë se çfarë fshehin pas buzëqeshjes së tyre stjuardesat dhe të mësojmë disa truke që mund ta bëjnë çdo fluturim më të këndshëm.

1. Deri në 1930-ën vetëm meshkujt lejoheshin të shërbenin gjatë fluturimeve

2. Stjuardesat paguhen vetëm për orët kur ato janë në fluturim, nëse një fluturim anullohet ato nuk paguhen.

3. Stjuardesat mund të japin ndihmën e parë dhe mund të ndihmojnë gratë shtatëzëna gjatë lindjeve në aeroplan, por këtë ndihmë ato e japin vetëm nëse në atëfluturim nuk ka mjek.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë