Loading…

3 lagje të Prishtinës mbesin pa ujë të pijshëm

  • 20/12/2016 | 12:09

3 lagje të Prishtinës mbesin pa ujë të pijshëm

Kompania e Ujësjellësit Rajonal ”Prishtina” sh.a. përmes një komunikatë për media ka njoftuar konsumatorët e lagjes “Velania”,”Dodona” dhe “Sofali” në Prishtinë, se për shkak të  një defekti teknik në linjën primare TM Mirdite Dodona OD 500 mm, nga orët e vona  të ditës se djeshme u është ndërprerë furnizimi me ujë të pijshëm lagjeve të lartëcekura, shkruan gazetametro.net

 

“Kontraktorët tanë në bashkëpunim me stafin e KRU-Prishtina po punojnë intenzivisht në zgjidhjen e problemit, ku presim që deri në orën 14:00 të vazhdojmë me furnizim të zakonshëm me ujë të pijshëm” thuhet në fund të komunikatës nga kjo kompani, e cila gjithashtu ka kërkuar mirëkuptim nga konsumatorët. /gazetametro.net

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë