Loading…

3 persona bëjnë për spital 3 policë në Fushë Kosovë

  • 01/11/2018 | 15:20

3 persona bëjnë për spital 3 policë në Fushë Kosovë

Tre persona, ndër ta njëri i mitur, janë arrestuar gjatë mbrëmjes së kaluar në Fushë-Kosovë, pasi që kanë sulmuar fizikisht tre policë dhe nuk u janë bindur urdhërave të tyre.


Pas përleshjës, policët dhe tre personat e dyshuar, kanë marrë tretman mjeksor.

‘Si pasojë e sulmit fizik zyrtarët policorë kanë marrë tretman mjekësor, gjithashtu edhe tre personat e dyshuar kanë marrë tretman mjekësor’, thuhet në njoftimin e Policisë.

Me vendimin e prokurorit pas intervistimit, dy të dyshuarit janë dërguar për 48 orë në qendrën e mbajtjes, kurse i dyshuari në moshë të mitur është dërguar në mbajtje për një periudhë 24 orëshe./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë