Loading…

3 rregullat e arta që ndjek Jennifer Lopez për një bark të sheshtë

  • 01/07/2022 | 16:30

3 rregullat e arta që ndjek Jennifer Lopez për një bark të sheshtë

Jennifer Lopez është një ndër gratë më të bukura të showbizz-it ndërkombëtar. Ylli 52 vjeçar, falë dietës që ndjek dhe stërvitjeve të përditshme, ka një bark të sheshtë dhe një trup muskuloz dhe të formësuar. Trajneri i saj personal, Dodd Romero, zbuloi 3 rregullat që Lopez ndjek për një bark të sheshtë.


Trajneri i saj personal, Dodd Romero, zbuloi 3 rregullat që Lopez ndjek për një bark të sheshtë.

Thekson 4 kategori ushqimore

Në dietën e saj të përditshme, ylli latin thekson kategoritë e mëposhtme të ushqimeve: proteina pa yndyrë, perime, yndyrna të mira dhe karbohidrate të mira.

Ajo u thotë “po” ushqimeve të shëndetshme dhe “jo” ushqimeve të përpunuara

Perimet jeshile si spinaqi, brokoli dhe zarzavatet kanë një vend të përditshëm në pjatën e saj. Jennifer Lopez shmang ushqimet e përpunuara dhe këmbëngul për përbërës të freskët.

Ajo pi shumë ujë

Jennifer pi të paktën shtatë gota ujë në ditë. Kështu, ajo hidraton trupin e saj dhe ka energjinë e nevojshme për të gjithë ditën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë