Loading…

30% e kosovarëve nuk besojnë që koronavirus ekziston: Ky është reagimi i Hotit

  • 05/07/2020 | 15:31

30% e kosovarëve nuk besojnë që koronavirus ekziston: Ky është reagimi i Hotit

Kryeministri ka thënë se është i patolerueshme fakti që 30 % e qytetarëve në Kosovë, nuk besojnë që COVID-19 është real, shkruan Gazeta Metro.


Kryeministri tha se do të realizohej edhe një strategji e re komunikuese në mënyrë që të bindeshin qytetarët për të besuar në vërtetësinë e virusit.

“ Do të fillojmë me reportazh të rregullt nga Klinika Infektive, në mënyre që t’iu tregojmë qytetarëve se me çfarë përballen pacientët. Në bazë të vlerësimeve, 30 % e qytetarëve në Kosovë, nuk besojnë që COVID është real, nuk besojnë që ai është i rrezikshëm. Kjo është e patolerueshme”, ka thënë Hoti

Në Kosovë ka edhe fytyra publike që kanë mohuar ekzistencën e koronavirusit, në mesin e tyre edhe Labinot Tahiri.

Përkundër rasteve të në rritje dhe gjendjes alarmante ku vetëm gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 12 pacientë me koronavirus, ka persona që nuk besojnë që ekziston koronavirusi./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë