Loading…

30 vjeçari nga Prishtina konfirmon se u infektua me koronavirus:  Ka një kërkesë për personat me të cilët u takua

  • 26/03/2020 | 22:00

30 vjeçari nga Prishtina konfirmon se u infektua me koronavirus:  Ka një kërkesë për personat me të cilët u takua

Petrit Bylykbashi, dizajner nga Prishtina, pak më herët ka ka konfirmuar se është prekur nga koronavirusi, teksa u ka bërë thirrje të gjithë personave që i takoi që të konsultohen me mjekët, shkruan Gazeta Metro.


Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, ai u bëri thirrje që personat që u takuan me të gjatë këtyre dy javëve, të takohen me mjekët.

Shkrimi i plotë:

Te dashtunit e mi,
Fatkeqesisht une sot dola pozitiv ne testin Coronavirus.

Me kete postim, dua t’i lus krejt miqte dhe mikeshat e mia, kolege e bashkepunetore, te cilet i kam takuar eventualisht gjate ketyre 2 javeve te fundit, e qe mua mund te mos me kujtohen, te therrasin mumrin: 038 200 80 800 dhe t’i konsultoni mjeket per masat e metutjeshme.

Rrethi im i ngushte tashme eshte identifikuar dhe kontaktuar nga mjeket.

Miq, une do ta kaloj kete sfide, per kete tashme jam i sigurte, e ju mos panikoni e po ju lus qe te rrini neper shtepia. Ju dua shume./gazetametro.net

Te dashtunit e mi, Fatkeqesisht une sot dola pozitiv ne testin Coronavirus. Me kete postim, dua t’i lus krejt miqte…

Posted by Petrit Pjetër Bylykbashi on Thursday, 26 March 2020

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë