Loading…

31 viktima dhe 766 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

  • 20/04/2021 | 18:22

31 viktima dhe 766 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë Veriore

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë Veriore nga 3.171 teste të kryera janë regjistruar 766 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 252 vetëm në Shkup.


Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 1.118 pacientë, transmeton Alsat.

Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur 31 pacientë.

Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 147.995 raste, prej të cilëve 124.828 janë shëruar, kurse 4.509 kanë ndërruar jetë. Vendi aktualisht 18.658 raste aktive me virusin korona.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë