Loading…

Vetëm dëme materiale nga shpërthimi në Prishtinë

  • 09/12/2016 | 23:43

Vetëm dëme materiale nga shpërthimi në Prishtinë
Policia e Kosovës e ka konfirmuar shpërthimin që ndodhi para pak çastesh në qendër të Prishtinës.


 Daut Hoxha, zëdhënës i Policisë ka thënë se ngjarja ka ndodhur në orën 22:05,  ndërkohë përveç disa dëmeve material nuk ka të lënduar.

“Ju informoj se sonte rreth ores 22:05 kemi pranuar një informacionin per një detonim në afersi të sheshit “Zahir Pajaziti “ në Prishtinë. Njësitet relevante policore kanë dalë në atë lokacion dhe deri në këtë moment nuk është raportuar për ndonjë person të lënduar, përveq disa dëmeve material”, ka thënë ai.

Sipas Hoxhajt, Policia është duke ndërmarr veprime hetimore dhe operacionale në funksion të identifikimit të shkaktarëve dhe sqarimit të rrethanave se si ka ndodhur rasti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë