Loading…

36 milionë lekët që Nexhmije Hoxha i hargjonte për t’u shërbyer kafe kosovarëve

  • 12/06/2019 | 15:23

36 milionë lekët që Nexhmije Hoxha i hargjonte për t’u shërbyer kafe kosovarëve

Gruaja e ish-diktatorit shqiptar Enver Hoxha, kishte dhënë një deklaratë interesante gjatë një intervistem kur po arsyetonte 36 milionë lekët e reja, që kishte shpenzuar duke thënë se ka paguar kafe, shkruan Gazeta Metro.


Në fillimet e viteve të ’90 thuhej se ka harxhuar mbi 36 milionë lekë të reja, dhe kur u pyt gjatë një intervite më vonë nuk e ka mohuar këtë gjë, duke pohuar se vizitat e shumta që kishte ajo e kanë bërë të shpenzojë kaq shumë, madje ka theksuar se kosovarë ishin të shumët që i vinin për vizitë, dhe duhej patjetër t’i shërbej me kafe.

Nexhmije Hoxha merr një pension prej 23.996 lekësh dhe një shpërblim si veterane e Luftës prej 3911 lekësh, në total 28 mijë lekë të rinj./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë