Loading…

38 aksidente për vetëm 24 orë

  • 25/01/2017 | 13:19

38 aksidente për vetëm 24 orë

Në rrugët e Kosovës kanë ndodhur 38 aksidente, në vetëm 24 orët e fundit, njofton Policia.


Sipas njoftimit të Policisë, nuk ka pasur aksidente me fatalitet, por 12 aksidente kanë rezultuar me të lënduar.
Ndërkaq, siç thuhet në raport, 26 aksidente të tjera kanë përfunduar vetëm me dëme materiale.

Ndërkohë, është njoftuar se policia ka shqiptuar 946 gjoba trafiku, në 24 orëshin e fundit.

Ndryshe, gjatë ditës së djeshme janë arrestuar 30 persona, prej të cilëve 20 vazhdojnë të qëndrojnë në mbajtje./gazetametro.net

Aksidente fatale 000
Aksidente me të lënduar 012
Aksidente pa të lënduar 026
Tiketa trafiku të shqiptuara 946
Arrestime 030
Në mbajtje 020
Në vuajtje të dënimit 006

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë