Loading…

4 aktivistët e VV’së lirohen nga arresti shtëpiak

  • 22/08/2017 | 16:42

4 aktivistët e VV’së lirohen nga arresti shtëpiak

Katër aktivistët e Vetëvendosjes janë liruar nga mbajtja në arrest shtëpiak pas rreth 1 viti.


Në fund të seancës gjykatësi ka miratuar kërkesën e mbrojtjes dhe kështu Atdhe Arifi është liruar nga paraburgimi kurse Frashër Krasniqi, Egzon Haliti dhe Adea Batusha janë liruar nga arresti shtëpiak, raporton KTV.

Atyre u është zëvendësuar kjo masë me paraqitje në polici.

Katër të apostrofuarit ishin të akuzuar si të dyshuar për sulmin me zollë ndaj ndërtesës së Kuvendit të Kosovës. I akuzuar në këtë rast kishte qenë edhe Astrit Dehari, i cili kishte vdekur në qendrën e paraburgimit në Prizren.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë