Loading…

4 Fotografi që duken normale por fshehin sekrete

  • 17/01/2017 | 17:04

4 Fotografi që duken normale por fshehin sekrete

Ndonjëherë fotografitë mund të tregojnë storie dhe memorie shumë të bukura, mirëpo lista e këtyre fotografive të më poshtme të cilat duken shumë të bukura dhe të sinqerta kanë një prapavijë shumë të zezë:


1. Në gusht të vitit 1998 është shkrepur kjo fotografi në të cilën shihet babai dhe vajza shumë të lumtur afër një veture të kuqe. Shumë pak kohë pasi ata kanë bërë këtë fotografi, kjo makinë e kuqe ka eksploduar dukë vrarë 29 njerëz dhe lënduar 220 të tjerë. Sulmin e ka marrë përsipër IRA, nga Irlanda.
1st

2. Kjo fotografi tregon momentin kur John Lennon ishte duke i dhënë një autograf Mark David Chapman, njeriu i cili pas disa orëve e vrau Lennon’in.
johnlennon

3. Me siguri se nukkeni dëgjuar kurr për “Pogo the Clown”i cili shihet në fotografi më poshtë. Ai njihej me emrin John Ëayne Gacy dhe ishte vrasës serial në vitet e 70’ta. Ai punonte si palaqo në ditëlindjet e fëmijëve. Mirëpo, për 6 vite të tëra ai kishte dhunuar dhe vrarë rreth 30 meshkuj kryesisht të moshës 6 vjeç. Në vitin 1980 ai u dënuar me vdekje.
johnwaynegacy_thumb

4. Në fillim të shekullit të 19’të, njerëzit duhet të qëndronin për orë të tëra në nj vend në mënyrë që të fotografoheshin. Në fotografinë më poshtë mund të vëreni se si prindërit dhe vajza e tyre janë fotografuar, por ajo që e bën interesante këtë është se prindërit nuk duken dhe aq qartë kurse vajza po? Arsya pse ka ndodhur kjo është se vajza e tyre është e vdekur dhe se prindërit e saj donin të bënin në fotografi të fundit me të.
familyphoto_thumb

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë