Loading…

4 gjyqtarë kosovarë delegohen në dy ndeshje të Europa Conference League

  • 27/07/2021 | 21:39

4 gjyqtarë kosovarë delegohen në dy ndeshje të Europa Conference League

Gjyqtarët kosovarë po vazhdojnë me paraqitje të mira në garat ndërkombëtare.


Një tjetër katërshe e gjyqtarëve kosovarë është deleguar nga UEFA për ta ndarë drejtësinë në Ligën e Konferencës. Është gjyqtari Besfort Kasumi, ai, i cili do ta gjykojë ndeshjen e kthimit të raundit të dytë të Ligës së Konferencës, ndërmjet skuadrës rumune, Sepsi Sfantu Gheorghe dhe skuadrës sllovake, Spartak Trnava.

Asistentë të Kasumit në këtë ndeshje do të jenë Edmond Zeqiri e Fatmir Sekiraqa, derisa gjyqtar i katërt Shpetim Murtezi. Kjo ndeshje zhvillohet të enjten, në orën 18:30, në stadiumin “Stadionul Municipal”.

Delegimi i vazhdueshëm i gjyqtarëve kosovar në ndeshje të garave të UEFA-s është një tjetër progres për FFK-në dhe për Komisionin e Gjyqtarëve, pasi po dëshmohet puna e mirë që bëjnë gjyqtarët tanë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë