Loading…

4 këshilla për të nisur një mëngjes më të lehtë

  • 18/08/2019 | 09:36

4 këshilla për të nisur një mëngjes më të lehtë

Të gjithë gëzohen kur flejnë, por jo të i gjithë i gëzohen zgjimit në mëngjes. Këto janë 4 këshilla ta keni më lehtë, për tjera herë, transmeton Gazeta Metro.


Fatkeqësisht për shumë njerëz është e vështirë të gjendet energjia dhe motivimi për ditën në orët e hershme të mëngjes.

Megjithatë, këto katër këshilla mund të ju ndihmojnë që të keni mëngjes më të mirë:

1. Vendoseni alarmin në këndin tjetër të dhomës.

2. Sigurohuni të depërtojë drita në mëngjes dhe shmangeni atë gjatë natës, transmeton kp.

3. Fillojeni ditën me dush të freskët dhe mëngjes të shijshëm.

4. Gjeni pasionin. Vendosini vetes qëllime çdo ditë dhe qëndroni të lumtur me çdo fazë që i arrini ato. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë