Loading…

4 mënyrat që mund të mbani në formë lidhjen tuaj të gjatë

  • 23/02/2021 | 10:00

4 mënyrat që mund të mbani në formë lidhjen tuaj të gjatë

Nëse jeni në një lidhje që një kohë të gjatë apo edhe të martuar, e vërteta është që gjërat mund të bëhen të mërzitshme.


Zgjoheni çdo ditë pran fytyrës së njëjtë mund të bëhet shumë monotone.

Kur lidhja juaj apo martesa arrin deri në atë pikë, ndoshta filloni të mendoni që është koha për një ndarje. Para se te ta bëni atë, ju mund të filloni të bëni gjëra që të ju kthejnë dashurinë në fillimet tuaja.

Këtu keni 4 mënyra që të mbani lidhjen tuaj në formë.

Dilni për një takim

Nuk është e nevojshme që të jetë e shtrenjtë. Mund të shkoni për diçka të lehtë dhe romantike. Edhe pse shumica mendojnë që takimet janë vetëm për ata që dëshirojnë që të njohin njëri tjetrin, por nuk është ashtu, takimet janë edhe për personat që janë në një lidhje të gjatë apo të martuar, është thjeshtë një kohë e ndarë për të kaluar bukur me partnerin apo partneren tuaj.

Shtoni disa ngacmime

Lodrat e seksit mund të shtojnë ngacmimet apo eksitime, shkruan balanced living life. Nuk do të thotë që partneri apo partnerja juaj është i keq në shtrat por ato mund të shtojnë adrenalinën gjatë seksit.

Bëni diçka që keni dëshirë të dy

Mund të jetë një hobi apo pasion për udhëtim, shkuarja në park apo edhe punë bamirësie. Duhet të ketë diçka të përbashkët që mund të ju mbajë të dy së bashku dhe të kaloni një kohë të mirë.

Bëhuni spontan

Jo gjithçka duhet të jetë e planifikuar e veçanërisht seksi. Putheni partnerin tuaj kur ata e presin më së paku. Bëni dashuri në mënyrë të papritur apo edhe në vende që zakonisht nuk bëni, p.sh. Në veturë apo ballkon.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë