Loading…

4 mitrovicas ua çkyejnë uniformën policëve, por lirohen

  • 10/04/2018 | 11:05

4 mitrovicas ua çkyejnë uniformën policëve, por lirohen

Në Mitrovicë dje janë arrestuar katër të dyshuar pasi nuk kanë përfillur urdhrat e zyrtarëve policorë.


Gjatë arrestimit të dyshuarit kanë rezistuar dhe kanë sulmuar zyrtarët policorë, me ç’rast u kanë dëmtuar uniformën.

Me vendim të prokurorit tre prej të dyshuarve  janë liruar në procedurë të rregullt, ndërsa njëri është  dërguar në mbajtje, kurse rasti është klasifikuar si “sulm ndaj personit zyrtar”.

Ndërkohë, nuk janë të rralla rastet e sulmeve ndaj policëve kosovarë. Por, njëri bëri bujë për shkak se në sulm ndaj policëve ishin të përfshirë djemtë e një politikani kosovar./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë