Loading…
4 rregullat të cila ka ardhur koha t’i thyeni në modë
  • 16/03/2018 | 19:34

4 rregullat të cila ka ardhur koha t’i thyeni në modë

Ekspertët e modës, na kanë dhënë disa këshilla si të vishemi bukur, duke thyer disa rregulla.


Mesa duket, na janë krijuar disa ide të gabuara të kombinimeve të veshjeve.

Përzierja e printimeve

Përzierja e printimeve është mënyra më e re e të veshurit. Ka ardhur koha që të mos e vrisni mendjen nëse dukeni të ngarkuar.

Larg kombinimit me veshje metalike

A ju është thënë të mos vendosni një gjerdan ari me një zinxhir argjendi? Nuk është e vërtetë! Kombinimet metalike janë një mënyrë e shkëlqyer për t’i dhënë bizhuterive disa dimensione.

Mos e përdorni lëkurën në verë

Keni shpenzuar kaq shumë para për xhaketën tuaj të preferuar të lëkurës dhe nuk mund ta mbani atë edhe në verë? Kjo është qesharake! Trajtojeni xhaketën tuaj të lëkurës si një triko, duke e veshur atë me veshjet e thjeshta të verës.

Femrat e shkurtra nuk duhet të veshin fustane të gjata

Edhe këtë e kemi ditur gabim. Kjo varet edhe nga materiali i veshjes, pasi femrat e shkurtra nuk duhet të kufizohen për të veshur diçka të bukur./ gazetametro.net

 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë