Loading…

4 sekrete për ta kuptuar psikologjinë e një mashkulli

  • 17/08/2019 | 22:31

4 sekrete për ta kuptuar psikologjinë e një mashkulli

Hapi i parë për të dashuruar është ta kuptoni personin tjetër. Këto janë 4 fakte për burrat, transmeton Gazeta Metro.


Për shumë gra është e vështirë të kuptohet psikologjia e mashkullit. Por një gjë duhet të jetë e qartë: hapi i parë për të dashuruar është të kuptoni personin tjetër dhe hapi i dytë është të kuptoni veten.  Këtu janë katër sekretet dhe rregullat e arta që duhet të dini për të kuptuar më mirë psikologjinë e mashkullit.

1.Fjalët nuk llogariten, por veprimet po

Burrat janë krijesa më praktike. Sa herë që i kërkoni një mashkulli të bëjë diçka për ju, ai e bën atë menjëherë. Nëse mijëra fjalët e tij nuk pasqyrojnë veprimet e tij, mos hani kohë kot. Ai nuk është i interesuar.

2.Burrat nuk mund t’u thonë “jo” grave

Burrat e kanë të vështirë t’u thonë “Jo” grave. Duhet të keni kujdes për atë që bëni. Ndonjëherë mund ta bëni atë vetëm për rastësi, edhe nëse qëllimet tuaja mund të jenë të tjera.

3.Nëse ai ju pëlqen, do t’ua thotë

Nëse një djalë ju pëlqen, ai do t’ua shprehë një ditë.  Mos u merakosni për këtë pjesë. Sepse nëse ka për të ndodhur, ajo do të ndodhë atëherë kur ju nuk e prisni.

4.Nëse është gjithmonë i pranishëm në jetën tuaj, ai ju do

Nëse dëshironi ta shihni përsëri pas një takimi, do të thotë që jeni e interesuar. Ai është spontan, ju dëgjon dhe është vazhdimisht i pranishëm për t’ju ndihmuar,  mbështetur dhe për t’ju bërë të lumtur, shkruan revistaclass. Ai ju do me gjithë zemër dhe kjo nuk ka vend për dyshime.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë