Loading…
4 sekrete për vajzat që zgjedhin ngjyrën e flokëve platin si Kim
  • 02/07/2018 | 18:05

4 sekrete për vajzat që zgjedhin ngjyrën e flokëve platin si Kim

Flokët me nuanca të ftohta, gri apo platin janë një sfidë më vete për t’u mbajtur. Ja disa rregulla që duhet të ndiqni:


Përdorin gjithmonë shampon lejla, të përshtatshme për flokën bionde

Ky produkt neutralizon çdo nuancë që anon nga e verdha, duke i dhënë flokëve një shkëlqim gri e platin shumë të bukur.

Maska me limon

Lëngu i një limoni, i përzierë me dy gota ujë, është maska më e mirë që mund të përdorin biondet! Mjafton të shpëlani flokët me këtë përzierje dhe do të shihni që boja do t’ju qëndrojë më gjatë.

Hiqni dorë nga dylli i flokëve

Këto cilësohen si produktet kozmetike të rënda për flokët ngjyrë gri apo platin, në vend të tyre duhet të zgjidhni produkte më të lehta stilimi, si sprajt apo shkumë.

Bëni makijazh
Edhe në ditët kur përtoni t’i kushtojnë vetes disa minuta përpara pasqyrës, nuk duhet të harroni të bëni makijazh, qoftë edhe vetëm buzëkuq apo ruzh.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë