Loading…

4 vjeçarja bie nga ballkoni, një kalimtar i rastësishëm i shpëton jetën

  • 22/06/2022 | 23:01

4 vjeçarja bie nga ballkoni, një kalimtar i rastësishëm i shpëton jetën

Një aksident i lumtur. Këtë mund të themi për atë që i ndodhi një vajze katërvjeçare në veri të Italisë. Ajo ra nga ballkoni në katin e dytë. Një kalimtar i rastësishëm e kapi atë në krahë dhe i shpëtoi jetën.


Shpëtimi i mrekullueshëm ndodhi pasditen e së martës në lagjen Sant’Antonino të Treviso, një qytet me 85,000 banorë në rajonin Veneto.

Vajza po luante me celular në ballkonin e banesës së saj në katin e dytë. Ajo do të ishte përkulur shumë në buzë  ballkonit.

Një kalimtar i rastësishëm duke kaluar poshtë ballkonit pa fillimisht celularin duke fluturuar dhe ngriti sytë. Ai e pa vajzën të rrëzuar, u pozicionua poshtë ballkonit në pak sekondë dhe e kapi vajzën në krahë.

Mediat italiane vlerësojnë trimërinë dhe gjakftohtësinë e shpëtimtarit.

Policia ka mbërritur në vendngjarje për të hetuar rrethanat e sakta, por duket se nuk ka asnjë arsye për të dyshuar se ngjarja ishte aksidentale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë