Loading…

40 pacientë të shtrirë në QKUK e spitale për shkak të virusit korona, kjo është gjendja e tyre

  • 02/12/2021 | 10:48

40 pacientë të shtrirë në QKUK e spitale për shkak të virusit korona, kjo është gjendja e tyre

Shërbimi Spitalor Klinik e Universitar i Kosovës ka bërë të ditur se në klinikat COVID në QKUK dhe spitalet rajonale në  trajtim spitalor nga Covid-19 janë 15 pacientë të konfirmuar me Covid-19, përderisa 25 pacientë  janë  post-covid.


Sipas SHSKUK’së, me oksigjeno-terapi janë 8 pacientë, kurse në kujdes intensiv në Spitalin e Gjakovës është 1 pacientë, në  Klinikën Infektive është 1 pacientë me maskë oksigjeni.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 9 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 22 pacientë, post-covid

Mjekim Intensiv në Klinikë Infektive,  1 pacient  me maskë  oksigjeni

Spitali i Gjakovës, 2 pacientë

Spitali i Pejës, 5  pacientë

Spitali i Ferizajt, 1  pacient

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë