Loading…

41 mijë pensionistë s’u bënë të “gjallë”, mund të mbesin pa para

  • 10/08/2022 | 22:57

41 mijë pensionistë s’u bënë të “gjallë”, mund të mbesin pa para

Mbi 41 mijë persona nuk janë paraqitur ende në sportelet e Departamentit të Pensioneve për të vazhduar pensionin.


Këtë statistikë e dha Skënder Asllani, zëvendësdrejtor i këtij sektori, njofton Klan Kosova.

Sipas tij, nëse deri të premten nuk paraqiten atëherë më s’do të ketë para për ta.

Por, nëse gjatë këtij afati e kanë pasë të pamundur të duken te këto sportele për shkaqe shëndetësore ose tjera atëherë këtë mund ta bëjnë muajin e ardhshëm dhe të paguhen për dy muajt.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë