Loading…

43 statujat e presidentëve amerikanë: Të braktisura në mes të asgjësë

  • 22/06/2019 | 13:00

43 statujat e presidentëve amerikanë: Të braktisura në mes të asgjësë

Veprat e artit janë shumë të rëndësishme, por fatkeqësisht disa prej tyre janë të braktisura dhe askush nuk do t’ja dijë apo të kujdeset për to.


Një fshatar nga Virxhinia, në mes të një fushe të gjelbërt, ka vënë bustet e 43 presidentëve amerikanë.

Bustet janë skalitur nga  David Adickes, dhe ndodhen në atë që duhet “Parku i Presidentit”, në Virxhinia.

Në vitin 2010 ekspozita u mbyll për shkak të mungesës së vizitorëve, dhe të gjitha pikturat, skulptori i zhvendosi në fermë e tij private. në mungesë të një licence, presidentet qëndrojnë të izoluar në fushën e Hankins./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë