Loading…

43 vite pa dalë nga garazhi, BMW’ja e rrallë del në ankand

  • 25/06/2022 | 18:34

43 vite pa dalë nga garazhi, BMW’ja e rrallë del në ankand

Një makinë e rrallë BMW, që nuk e ka parë dritën e diellit prej 43 vitesh, do të dalë së shpejti në ankand dhe pritet të shitet më shumë se 2 milionë dollarë.


BMW 507 Series II Roadster, e vitit 1957, ka qëndruar në një garazh në Filadelfia që nga viti 1979.

Fillimisht, kjo makinë është dërguar në Venezuelë, më pas në Kanada, derisa u ble nga amerikani që e futi në garazh.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë