Loading…

46-vjeçari që vdiq nga aksidenti në Zvicër ishte nga Deçani

  • 22/06/2019 | 22:54

46-vjeçari që vdiq nga aksidenti në Zvicër ishte nga Deçani

Një shtetas i Kosovës, banor në Kantonin St. Gallen, ka humbur jetën në një aksident trafiku, transmeton Gazeta Metro.


Albinfo.ch mëson se bëhet fjalë për një person 46 vjeçar (D.A) nga Drenoci i Deçanit, me vendbanim në Balgach SG (Zvicër). Po ashtu, mësohet se aksidenti ka ndodhur në orët e hershme të mëngjesit.

Sipas raportimit të mëhershëm të smopo.ch, kosovari ka qenë duke e ngarë makinën tatëpjetë rrugës Tigelbergstrasse në drejtim të fshatit Berneck, kur, për shkaqe të panjohura, ka dalë nga rruga duke e goditur dhe depërtuar një rrethojë. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë