Loading…

5 arsyet pse Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

  • 17/09/2020 | 08:16

5 arsyet pse Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Derisa jemi në start të edicionin të ri garues 2020/21, kjo nënkupton që ka mbetur vetëm edhe një vit në kontratën e cila e lidh sulmuesin francez Kylian Mbappe me PSG.


Para pak ditësh, “The Sunday Times”, raportoi se 21 vjeçari është gati të largohet nga PSG dhe kjo ka mundësuar që mediat spanjolle të hedhin dritë mbi këtë mundësi e cila mund të konkretizohet në vitin e ardhshëm.

“Diario-AS” në artikullin e saj të fundit rendit pesë arsye pse Mbappe do të transferohet te Real Madridi:

– Admirimi për menaxherin Zinedine Zidane

– Objektivi për ta fituar Ligën e Kampionëve

– Të fitohet Topi i Artë.

– Loja në “Santiago Bernabeun” e ri-modeluar

– Ndjenja si në shtëpi duke luajtur bashkë me lojtarë të tjerë të kombëtares franceze

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë