Loading…
5 detaje për të dekoruar kuzhinën tuaj si një eksperte
  • 04/08/2018 | 15:43

5 detaje për të dekoruar kuzhinën tuaj si një eksperte

Sipas ekspertëve, ky është dekorimi që do ta bëjë kuzhinën vendin tuaj të preferuar në shtëpi. Duart në punë!


Ngjyrat në kontrast

Për të dekoruar kuzhinën tuaj, zgjidhni mobilje ose detaje në ngjyra të kundërta për të dhënë një kontakt të këndshëm. Kombinimet më të mira janë ato që dalin me hije të tilla si e bardha, nude, ngjyrë bezhë ose në ngjyra të ngjashme.

Raftet

Për hapësira të vogla, ne ju rekomandojmë të përdorni rafte me madhësi të ndryshme, në këtë mënyrë, ju mund të strehoni gjërat tuaja në një super-rregull, pasi këto do të jenë pjesë e ornamentit.

Vintage

Një prirje që është shumë e fortë në zbukurim janë mobiljet e vjetra që i gjeni në dyqane të specializuara; nga pajisjet shtëpiake në enë, ata do t’i japin kuzhinës tuaj një prekje unike.

Mos harroni planin

Besoni apo jo, dyshemeja gjithashtu llogaritet, prandaj mos hezitoni tw

Jeshile

Një tjetër mënyrë për të dekoruar kuzhinën tuaj është me bimë jeshile, përveç kësaj, duke i dhënë një prekje origjinale kësaj hapësire, do t’ju ndihmojë të keni një jetë më ekologjike, pasi ata pastrojnë ajrin që ju thithni dhe madje mund të keni perime për të krijuar kopshtin tuaj.

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë