Loading…

5 emra që fshehin kuptime të veçanta

  • 28/04/2017 | 11:11

5 emra që fshehin kuptime të veçanta

Vendosja e emrit për fëmijën tuaj nuk është aspak e lehtë! Shumë prindër mendojnë gjatë për një emër të mirë dhe me kuptim.


Për të gjithë familjet është shumë e rëndësishme kuptimi i atij emrin që i lënë vajzës apo djalit të tyre. Në Kosovë viteve të fundit emrat që ndërlidhen me fenë janë përhapur shumë, si p.sh emri Amar, që ka kuptimin e jetëgjatësisë, jeton shume, apo Esra, etj, shkrun Gazeta Metro

Portali Babynames.net ka rifreksuar së fundmi listën e emrave më të bukur për fëmijë pas të cilëve fshihen kuptime të ndryshme, dhe shumë nga ta përdoren edhe në Kosovë:

1.Amelia, një njeri që e do punën

2.Ema, Universale

3.Melisa, Bletëz

4.Amanda, një njeri që meriton dashuri

5.Omar, emër mysliman me prejardhje të lashtë.

/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë