Loading…

5 filmat më të mirë të animuar për festa

  • 07/12/2016 | 09:55

5 filmat më të mirë të animuar për festa

Nëse jeni duke kërkuar filma muzikor të animuar , atëherë ne ju sjellin disa nga më të mirët që mund ti shikoni gjatë sezonit të festave që po afron.

Këtu janë 5 filmat e përzgjedhur për festa.

Moana

wk-moana1125-3

Një princeshë adoleshente e cila niset për lundrim që të shpëtojë njerëzit e ishullit të saj. Nëse ju pëlqejnë shfaqjet muzikore të Brodway atëherë mund të njihni zërin e “Hamilton”, kreatori Lin Manuel Miranda që ka shkruar dhe përformuar disa nga këngët në këtë film të Disney’it.

Rogue One: A Star Wars Story

wk-rogue1111-1

Do ju duhet edhe një vit që të zbuloni se çfarë do ndodhë te Rey dhe Finn në episodin VIII, për tani gëzohunui për këtë film zëvendësues.

Sing

wk-sing1111-4

Për të shpëtuar teatrin , një koala vendosë që të mbajë një garë këndimi. Gorilla, dërkucë, dhe kërminjë do të bashkohen për betejën me këngët e trendeve të fundit.

A Monster Calls

8l89_d016_01139_r_crop1468888165

Kur nëna e tij sëmuret, një djalosh që është ngacmuar në shkollë gjenë dashurin dhe ndihmën te një përbindësh pemë.

Hidden Figures

hidden-figures-df-03283_r3_rgb

Historia e vërtet e tri femrave shkencëtare të cilat kanë ndihmuar NASA’n dhe programet e saj për largim nga toka./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë