Loading…
5 filmat që duhet t’i shikoni
  • 09/06/2018 | 17:43

5 filmat që duhet t’i shikoni

Nëse i doni filmat që shkojnë direkt në zemrën tuaj, ky artikull është për ju.


Bright Side ka mbledhur filmat më të mirë dhe më të lëvizshëm që të shkaktojë të qeshura dhe lot dhe rivendosjen e besimit tonë në njerëzim.

Këto filma janë rreth lidhjeve të vërteta të vëllazërisë, fuqisë së miqësisë dhe forcës më të fuqishme në botë që bashkon prindërit dhe fëmijët.

I Am Sam

Sam, një baba i sfiduar mendërisht, i cili ka IQ-në e një 7-vjeçari, po përpiqet të rritë vajzën, Lucy, që ka lindur nga një grua e pastrehë. Lidhja e tyre është e fortë dhe ata e duan njëri-tjetrin më shumë se çdo gjë në botë. Gjërat bëhen të ndërlikuara kur një punonjës social sugjeron që Lucy duhet të vendoset në kujdesin kujdestar

The Blind Side

Kjo dramë e komedisë së zemrës është e bazuar në historinë e vërtetë të futbollistit të NFL, Michael Oher. Michael është një adoleshent praktikisht i pastrehë pa të dhëna akademike dhe një narkoman i drogës me të cilin ai nuk jeton më. Jeta e tij ndryshon kur në një natë me shi, takon Leigh Anne Tuohy që e fton atë në shtëpinë e saj.

Marley and Me

Të porsalindurit John dhe Jenny Grogan fillojnë jetën e tyre të martuar me gjithë dashurinë dhe entuziazmin e çdo çifti në dashuri. Menjëherë pas kësaj, John, i cili nuk është i gatshëm të bëhet baba, vendos t’i japë Jennyt një qenush të adhurueshëm labradori që të shtyjë vendimin për të pasur një fëmijë. Dhe aventura fillon

The Boy in the Striped Pajamas

Djali në pizhame me shirita është një histori e bukur e miqësisë. Bruno, djali i vogël i një zyrtari të lartë nazist në Gjermani, zbulon një gardh pranë shtëpisë së tij, pas së cilës sheh një djalë kurioz me pizhame me shirita. Bruno po afrohet për ta takuar atë, duke mos dyshuar se ky instalim përcakton kampin e përqendrimit në Aushvic dhe se djali, Shmuel, është djali i të burgosurve hebrenj. Bruno dhe Shmuel njihen me njëri-tjetrin, secili i pavetëdijshëm për atë që i bën ata kaq të ndryshëm për njëri-tjetrin.

Billy Elliot

11-vjeçari Billy është një djalë i minatorëve të qymyrit që jeton në një komunitet të varfër minierash në Anglinë Veriore. Një ditë Billy godet me një klasë baleti gjatë mësimit të tij në boks dhe zbulon se baleti është ajo që ai vërtet e do në jetë. Kundër vullnetit të babait të tij, djali përpiqet të përmbushë ëndrrën e tij për t’u bërë një balerin profesionist.

Secili prej këtyre filmave tregon një histori për një transformim të thellë njerëzor. Karakteret e tyre janë të mbushura me një bujari që i bën ata të thyejnë të gjitha pengesat dhe i ndihmon ata të përmbushin ëndrrat e tyre më të mëdha.

Më të fundit
...
  • 24/05/2019 | 20:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë